‘Myśl o biuście’ był pierwszym z serii kalendarzy Szlachetnej Kobiety. Udział w niej wzięły takie kobiety - ikony, jak: Lidia Popiel ,Hanna Bakuła, Maria Rotkiel, Alicja Borkowska, Olga Borys, Magdalena Cwenówna, Anna Jurksztowicz, Barbara Kurdej-Szatan, Anna Korcz, Katarzyna Kowalczyk, Magda Modra i Ewa Pacuła.

Jak wyznaje autorka - Katarzyna Paskuda - „ Wspaniałe było zaangażowanie ze strony wszystkich uczestniczek sesji. Charakter zdjęć był odważny, ale nie było to trudne, aby nakłonić bohaterki, ponieważ większość z tych kobiet to moje znajome. Wiedziałam, że nie każda z uczestniczek może sobie pozwolić na bardziej zmysłowe zdjęcia z racji wykonywanego zawodu, jak i swojej osobowości. Ale decyzję tę pozostawiłam Im. Zaufanie, którym zostałam obdarzona zaowocowało wspaniałą sesją. Udało mi się uchwycić klimat, jaki nam towarzyszył. Przede wszystkim jednak chciałam zwrócić uwagę na tak ważną kwestię, jak profilaktyka nowotworów piersi. Warto jest zadbać o siebie i szanować swoje zdrowie”. Każda z wyżej wymienionych gwiazd na swój niepowtarzalny sposób chciała pokazać kobiece piękno. Swoim udziałem w sesji chciały wzmocnić świadomość konieczności wykonywania badań profilaktycznych.

Wernisaż niezwykłych fotografii odbył się 27.10.2015 r. w Alei Projektantów w Domach Mody Modo w Warszawie. Podczas wernisażu odbyła się aukcja charytatywna, na której udało się zebrać 7600 zł ze sprzedaży odbitych na płótnie biustów gwiazd. Zyski z aukcji zostanły przekazane na Fundację Rak’n’Roll. W roli prowadzącej i licytatora wystąpiła Ewelina Rydzyńska. Na premierze pojawiło się wiele gwiazd, m.in. Teresa Rosati, Anna Matysiak, uczestniczki kalendarza Olga Borys, Lidia Popiel, Maria Rotkiel, Magda Modra, Anna Jurksztowicz, Anna Korcz, Barbara Kurdej-Szatan.

Partnerami akcji byli: Fundacja Rak’n’Roll,  Boutique Bielizny oraz Dom Mody MODO

Backstage

INSTAGRAM